Jdi na obsah Jdi na menu
 


Senior Taxi Karviná

13. 12. 2014

 

 

karvinalogo.jpg

Projekt města Senior taxi pro občany nad 70 let má za sebou první rok a je velmi oblíbený, levná taxislužba pro starší občany dotovaná městem bude tedy pokračovat i v roce 2015. Průkazky pro příští rok začne sociální odbor magistrátu vydávat ve středu 17. prosince. Senioři se tak levně a pohodlně dopraví do nemocnice a k lékaři nebo nově od ledna za úředními záležitostmi na magistrát.


Služba Senior taxi je v Karviné oblíbená a po prvním roce provozu je jasné, že je o ni zájem a město v ní bude pokračovat. Letos město zaplatilo asi 800 tisíc, v příštím roce na ni počítá s miliónem korun. „Letos jsme vydali 1600 průkazek, což je velký díl z celkového počtu asi 7000 občanů nad 70 let, kteří v Karviné trvale bydlí. Počítáme s dalším nárůstem a jsme zájmu o službu rádi,“ řekla vedoucí sociálního odboru magistrátu Martina Smužová.


Podmínkou pro využívání služby je průkazka, město (sociální odbor magistrátu) ty nové pro rok 2015 začne vydávat od středy 17. prosince. Vždy v úředních dnech pondělí a středa od 7:30 do 12:00 a pak od 13:00 do 17:30 hodin v budově D na ulici Karola Śliwky č. p. 219. Mimo úřední dny je možné si průkazku vyzvednout po telefonické domluvě s referentkou Janou Gavlovskou (telefon 596 387 339). Cena pro klienty se nemění, zůstává 15 Kč za jízdu, služby bude možné využít až 4x do měsíce (tj. cesta tam = 1 jízda, cesta zpět = další jízda).


Z místa trvalého bydliště taxi seniory zaveze k praktickým a odborným lékařům na území města Karviné, vč. nemocnic a poliklinik, na návštěvu hřbitovních míst v Karviné-Dolech, Ráji, Mizerově, Novém Městě a v Loukách. Nově se mohou senioři dopravit k vyřizování nutných záležitostí na Magistrát města Karviné.

 

 

 

autor, zdroj: www.karvina.cz