Jdi na obsah Jdi na menu
 


Časopis Horník - Web Kroužku krojovaných horníků Barbora v novém kabátě

15. 1. 2015

 

 

O tom, že internet je fenomén dnešní doby, vědí i členové Kroužku krojovaných horníků Barbora. Svědčí o tom jejich nové internetové stránky, na kterých návštěvníci najdou vše potřebné – od plánu akcí na letošní rok, fotografií z jednotlivých akcí, seznamu spolků v ČR a články úzce související s hornictvím. Nechybí ani úvodní slovo předsedy Jana Kavky či seznam kontaktů na kompetentní osoby.


„Nezastírám, že jsme tak učinili kvůli mladým lidem, které bychom rádi viděli a přivítali mezi námi. Postupně všichni stárneme a budoucnost je v mladší generaci. Jen v roce 2014 nám ubylo 20 členů,“ přiznal předseda KKH Barbora a doplnil, že i nadále bude web doplňován nejen fotkami z různých akcí, kterých se budou členové účastnit.


Činnost KKH Barbora je založena především na udržování hornických tradic. Členové se zúčastňují pochodů ke Dni horníků, kladou věnce k památníkům zesnulých kamarádů či pravidelně navštěvují mši svatou u příležitostí svátku sv. Barbory a v neposlední řadě také navštěvují akce okolních kroužků.

 

sam_2780.jpg

 

 

 

 

 

 

 

autor:(aja)

článek vyšel v časopise Horník č.2/2015