Jdi na obsah Jdi na menu
 


Havířov se na Regiontour představí po sedmé, tentokrát prezentuje Havířovské vzpomínání

13. 1. 2015

 

 

Havířovskému vzpomínání - 19. ročníku setkání hornických a hutnických měst, které bude v Havířově od 19. do 21. června 2015 - věnuje nejmladší město České republiky svou expozici na mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech v Brně, který se tradičně koná pod názvem Regiontour. Město zve své příznivce do pavilonu "P" brněnského výstaviště, ke je od 15. do 19. ledna připravena havířovská expozice. Stánek se 40 metry čtverečními má číslo 106.

Expozice má podobu hornické štoly a tak propaguje připravovanou akci mezinárodního setkání horníků a hutníků nejen z České republiky, ale také nedalekého Slovenska nebo Polska, či vzdálenějšího Německa a Rakouska. Město červnové setkání pořádá při příležitosti svého letošního 60. výročí vzniku. "Budeme samozřejmě propagovat i další městské akce - tradiční Havířov v květech nebo Městské slavnosti a motocyklové závody na Těrlickém okruhu. To vše doplňujeme kvalitními propagačními materiály," uvedla vedoucí kanceláře primátora havířovské radnice Milada Klimešová.

Také letos podobně jako v minulém ročníku se společně s Havířovem návštěvníkům představí oblast Mikroregionu Žermanické a Těrlické přehrady předurčena k turistice a odpočinku. Možnosti využití volného času a rekreace zdejších obyvatel, ale také návštěvníků oblasti mikroregionu, přibližuje nový film, který mohou návštěvníci havířovské expozice shlédnout poprvé od jeho vzniku. Film se stane součástí propagace města i celé oblasti mikroregionu, jehož je Havířov součástí.

 

kladenvnc2013026.jpg

KKH Barbora (Ilustrační foto)

 

 

 

 

 

 

autor:Ing. Eva Wojnarová

zdroj: Město Havířov