Jdi na obsah Jdi na menu
 


Havířovské vzpomínání 2015

22. 6. 2015

 

 

 

Ve dnech 19.-21.6. 2015 se uskutečnilo 19. setkání hornických měst a obcí ČR v Havířově, pod názvem HAVÍŘOVSKÉ VZPOMÍNÁNÍ

 

Již v pátek se uskutečnilo slavnostní zahájení ve Společenském domě Reneta. Delegace spolků mezi jinými přivítal také primátor města Havířov Daniel Pawlas a perkmistr Miroslav Šťastný.Proběhla zde hudební produkce, kulturní program a byla zde možnost prohlídky Hornické expozice.


V sobotu se uskutečnilo přivítání primátorů, starostů měst a obcí a předsedů spolků primátorem města Havířova Danielem Pawlasem v Kulturním domě Radost. Slavnostní průvod městem vyšel od městské radnice v 11.00 hod. Celá trasa průvodu byla silně lemována diváky.Toto setkání bylo spojeno i s Havířovem v květech 2015.
Také se zúčastnili horničtí kamarádi ze Slovenska i Polska, průvod se skládal celkem z 94 různých organizacích a spolků.Nacházeli se zde delegace různých měst, hornické spolky, taneční soubory a orchestry, agentury a sdružení a také povozy s květin. sochami.
V 17.00 hod se uskutečnilo slavnostní udělení cen Český Permon v sálu Kulturního domu Radost.
Zde byl oceněn i náš člen Kroužku krojovaných horníků Barbora pan Bohuslav Folvarczný. Tomu byla udělena medaile za rozvoj a udržování montánních tradic. Těchto ocenění se moc nevydává tato byla teprve 14. v pořadí. Ocenění předával perkmistr sdružení Miroslav Šťastný.

Sdružení hornických a hutnických spolků České republiky, Příbram 20.6. 2015.
Každý ze zúčastněných si mohl vybrat z bohatého doprovodného programu, různé výstavy, muzea a exkurze, např. Landek park, Dolní Vítkovice, dále okružní jízda po území ovlivněných dobýváním, vodní jáma Jeremenko a Důl Michal jak vidíte program byl velice bohatý.

S hornickým pozdravem Zdař Bůh, předseda KKH Barbora Jan Kavka.

 

sam_4084.jpg

 

Další fotografie: zde

 

 

 

autor, foto: Jan Kavka