Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva v Bavorsku

16. 6. 2015

 

 

Kroužek krojovaných horníků Barbora obdržel pozvání na Bavorské dny horníků do Německého města SCHWARZENFELD. Ten se konal ve dnech 13 a 14.6. 2015 v hale Sportperku. Sešli se zde delegace z Německa, Čech a Polska.


Za Čechy nás reprezentovalo šest spolků, Kroužek krojovaných horníků Barbora Karviná, Cech příbramských horníků a hutníků, hornicko historický spolek Planá, spolek Řimbaba o.s., spolek Prokop Příbram, Cech příbramských hutníků a olovářů.

 Všechny spolky a kroužky přivítal pan Jürgen Ferschl 1. předseda hornického spolku Stulln-Schwarzenfeld.Po příjezdu do haly dne 13.6. 2015 jsme byli přivítáni, zastupiteli různých spolku Německa, paní Renatou Böhme, panem Georg Schade a také nás vítal pan Peter Mannigel.

 Všichni tři se nám věnovali po celou dobu oslav, získali jsme v nich nové hornické kamarády a slíbili jsme si, že se potkáme příští rok v Příbrami. Tímto jim patří od nás velké poděkování.

 Druhý den 14.6. 2015 proběhla hornická paráda, průvod vyšel od Schwarzenfeldské radnice. Trasa byla dlouhá ca. 1,5 km.V 9.50 hod. nastoupili delegace s prapory ke slavnostní bohoslužbě v hale. Samotný pochod městem se konal v 14.00 hod.

 Na rozloučenou jsme obdrželi i upomínkové dary na toto setkání.
Všichni zúčastnění budou zcela určitě vzpomínat na tuto úspěšnou slavnost.

 

Zdař Bůh  Jan Kavka

 

sam_3958.jpg

více fotografií zde

 

 

 

 

autor, foto: J.K.