Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odemykání plavební sezóny na Baťově kanálu

12. 9. 2018

 

 

Kroužek krojovaných horníků Barbora, z.s. byl pozván na ,,Odemykání plavební sezóny na Baťově kanálu". Ten se uskutečnil 1. května 2018 ve 14.00 hodin v přístavu ve Veselí nad Moravou.

Program:

- křest knihy Baťův kanál
- ukázky práce unikátního plavidla Jožin
- první lodní pošta
- plavba lodí i koňským povozem
- kapely Huménečko a Fčeličky
- prohlídky hvězdárny a zámeckého zahradnictví
- košt regionálních piv
- soutěž pro děti

Při samotném příjezdu nám byl podán přivítací pohárek vína. Dále jsme se přesunuli k pódiu kde proběhlo slavnostní zahájení akce.a odemčení Baťova kanálu. Poté jsme přešli do stanu pro hosty, kde proběhl slavnostní přípitek a představení investičních záměrů v přístavu a okolí. Odemykání Baťova kanálu se koná každoročně od roku 1995, kdy byla plavba obnovena. Letos tak zahájili 24. sezónu ve které plují po vodách Baťova kanálu výletní lodě. Zároveň si připomněli 80. výročí od dokončení výstavby této vodní cesty a to křtem unikátní knihy Baťův kanál - od myšlenky k nápadu, která dokumentuje Baťův kanál od samého počátku výstavby až do dnešní doby.


Věřím, že letošní plavební sezona bude plná slunce a dobré pohody na vodě i na břehu. Bylo nám velkým potěšením, že jsme se mohli tohoto zahájení zúčastnit.Děkujeme pořádajícímu Baťův kanál,o.p.s. a Povodí Moravy, s.p.

 

S přátelským hornickým pozdravem Zdař Bůh, Jan Kavka předseda.

 

img_20180501_132945671.jpg

Více foto zde

 

 

 

 

autor, foto: Kavka Jan