Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postřehy ze státního svátku 28.10.2016 konaném na Pražském hradu

4. 11. 2016

 

 

28. října 2016 náš KKH Barbora byl pozván, na předávání státních vyznamenání. Kde pan prezident Miloš Zeman předával tyto vyznamenání ve Vladislavském sále, Pražského hradu, které se uskutečnilo ve 20. 00 hod.


Atmosféra mezi hosty na slavnostní recepci byla velice příjemná a vstřícná, zejména od pana prezidenta ČR Miloše Zemana a jeho manželky, také od bývalého prezidenta ČR pana Václava Klaus i jeho manželky.


Na tuto recepci byl pozván KKH-Barbora Karviná při dole Darkov šéfem kanceláře prezidenta. Celková atmosféra na Pražském hradě byla oproti jiným ročníkům státního svátku založení republiky tuze otevřená všem hostům, chování přítomných bylo vzájemně přívětivé. Naši představitelé regionu (Karvinska), tzn.: primátorů a starostů , významné politické osobnosti, byli mile překvapeni naší účastí respektive naším hornickým krojem, kterým jsme prezentovali KKH- Barbora Karviná při dole Darkov, obdrželi jsme mnoho blahopřání od politických osobností zejména k pracovním úspěchům a vytrvalosti pro udržování hornických tradic.

 

Velice nás potěšilo ,,boží požehnání" od pana kardinála Duka, který byl v tento den jedním z vyznamenaných a samozřejmě jsme mu gratulovali k udělenému vyznamenání.


S pozdravem Zdař Bůh předseda KKH Barbora, Jan Kavka.

 

sam_7415.jpg

 

Foto zde

 

 

 

 

autor, foto: Jan Kavka