Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zástupci horníků a hutníků přijeli do Poslanecké sněmovny

16. 4. 2015

 

 

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se setkal na půdě dolní komory parlamentu se zástupci Sdružení hornických a hutnických spolků ČR a SR. Tohoto setkání se zúčastnil i náš spolek KKH Barbora. Zastoupili ho předseda Jan Kavka a Ing. Luděk Procházka.


„Velmi si vážím vaší profese, v životě naší země vždy hrála a hraje významnou roli,“ uvedl mimo jiné Jan Hamáček při setkání s horníky.


Za hornické spolky promluvil perkmistr Ing. Miroslav Štastný a za slovenské spolky Ing. Erik Sombathy. Návštěva proběhla v přátelském duchu a došlo nejen na výměnu informací, ale i k předání drobných upomínkových předmětů.Za náš kroužek předal dárek předseda Jan Kavka.


"Setkání na půdě sněmovny, má smysl nejen pro bývalé horníky, ale i pro současnou hornickou generaci. Tradice je dobré udržovat a je to i připomenutí, že zde ještě nějací horníci jsou", řekl předseda odborů Dolu Darkov Ing. Luděk Procházka.


Zástupci hornických spolků a sdružení si poté prohlédli prostory Poslanecké sněmovny. Následoval přípitek s rautem, posléze jsme odešli do Poslaneckého sálu, kde nám byla přiblížena historie budovy i sálu a po diskuzi jsme se všichni s panem předsedou rozloučili. Jako upomínku jsme od předsedy Jana Hamáčka obdrželi knihu ,,Parlament České republiky Poslanecká sněmovna".

 

img_1584.jpg

 

 

 Další fotografie zde

 

 

 

(ivz)

foto: (lp)